Hageri kirik on saanud üheks peatuspaigaks palverändurite teel

09.05.2021

7. mail sai õnnistuse Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus grupp palverändureid, kes asusid teele, et läbi käia palverännutee Eestis, mis suundub Santiago de Compostelasse, Hispaanias. See tee on osa üleeuroopalisest võrgustikust. Küllap paljud on kuulnud Hispaanias toimuvatest palverännakutest, mõned on nendest ka ise osa võtnud. Tavaliselt reisitakse kuhugi lähemale ja mõõdetakse endale sobiv teekonna pikkus välja, et siis sealt edasi lõppeesmärgini jõuda. Vana traditsioon siiski on, et palverännutee algab koduukselt. Tallinnast Santiago de Compostelasse on ligi 5000 kilomeetrit. Sellist rännakut ei suuda jalgsi ühe korraga vast keegi läbida. Hea tahtmise korral on see siiski võimalik osade kaupa. Eesti Jaakobitee  (Camino Estonia) suundub Riiga, ühineb Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Prantsuse ja Hispaania teedega ja jõuab ükskord ka kohale. Palverännutee on märgistatud ja on saavutatud ka kokkulepped kohalike kogudustega, vahest ka elanikega, et ränduritel oleks võimalik leida öömaja.  Palverändur võib olla igaüks. Palveränduriks loetakse isikuid, kes liiguvad jalgsi või jalgrattaga.

Eesti Jaakobitee palverändurid, kelle hulgas oli ka peapiiskop Urmas Viilma, jõudsid 8.mai õhtupoolikuks Hagerisse. Vahepeal oli ööbitud Saku kirikus. Hageris palverändurid astusid sisse nii vanasse vennastekoguduse palvemajja kui kirikusse. Kirikus pidasime tänupalve kahe päevateekonna õnnestumise pärast ja peale väikest osadussöömaaega palverändurid läksid kodudesse tagasi. Rännak jätkub aga 4. juuni hommikul sellest punktist kus eile lõpetati, ehk Hageri kirikust. Kahe järgneva päeva jooksul on eesmärk jõuda Rapla kaudu Märjamaale.

Palverännakust oodatakse osa võtma ka meie koguduse liikmeid. Ei ole tähtis, et peaks terve tee läbi käima, ka ühe päeva teekond on suur saavutus ja  ilus osadus teiste mõttekaaslastega. Kõigele lisaks on liikumine veel tervislik. Saadud kogemus võib aga panna ka seniseid arusaamu endast ringi hindama.

Huvilistel on võimalik külastada palverändurite veebilehte, kus on rohkem asjakohast informatsiooni ja ka mõtte eestvedajate kontaktandmed. Link Eesti Jaakobitee veebilehele: www.caminoestonia.com

Head teed! Buen camino!