Avaleht
Kaastöötajad
Kiriku lugu
Kirikuteated
Jumalateenistused
Ametitalitused
Lapsed ja noored
Perekond ja vanad
Muusika
Raamatukogu
Majanduslik alus
Sõpruskogudused
Palume abi, projektid
Aitäh!
Infoleht
Sisukord


  Aadress:
  EELK Hageri kogudus
  Kiriku tee 1, Hageri, Kohila vald, 79701 Raplamaa
  hageri@eelk.ee ,
  tel (+372) 483 6121 (kantselei),
  (+372) 56 453 660 (õpetaja)
   
  Kantselei asub kogudusemajas ülaltoodud aadressil
  Avatud: E,L,P 10 - 12,
               K 15 - 19
   
  Registr. nr: 80209464
 
  Koguduse pangakonto:
EELK Hageri kogudus
EE311010802003930006 (SEB)

Rahvusvaheline kontonumber /
Inernational Bank Account Number:
Bank´s name: SEB;
Tornimäe 2, Tallinn, 15010 Estonia
Bank´s (SWIFT) BIC: EEUHEE2X
IBAN: EE31 1010 8020 0393 0006
Kammerkoor Lambertus

Koori jaoks on kõige olulisem laulda kodukoguduse jumalateenistustel. Sellepärast on kavas palju eestikeelseid lihtsaid koorilaule, mis sisult jälgivad kirikuaastat. Koor on aga esinenud ka mitmetes Eestimaa kirikutes – Tallinnas, Nõmme, Peeteli, Püha Vaimu ja Kaarli kirikus, samuti Mustvees, Viljandis, Jõhvis, Tartus, Raplas, Juurus ja mujal. Lisaks on koor käinud edukatel kontsertreisidel Soomes, Lätis, Saksamaal, Rootsis, Taanis ja Inglismaal, kus on lauldud eelkõige Eesti muusikat.

Koori repertuaaris on väga erinev muusika - Eesti heliloojate vaimulik koorilooming ja eesti rahvaviisid, gregoriaani koraalid, väiksemad suurvormid ning teiste maade heliloojate laulud. 

Kammerkoor kannab Hageri koguduse pühaku piiskop Lambertuse nime.

Seni välja andnud neli CD plaati: „Hommikul ja õhtul” (2003.a.), „Jõua jälle jõuluime” (2007.a.), „Maa on nii kaunis” (2013.a.) ja „Ülistus” (2014.a.).

CD “Hommikul ja õhtul”

Et rohkem propageerida eesti heliloojate vaimulikku muusikat, ilmus koori 10. aastapäevaks koori esimene CD “Hommikul ja õhtul” (J.Kappel, A.Topman, E.Võrk, P.Rips jne.). Plaadile laule valides lähtuti paljuski sellest, et mõned vaimulikud koorilaulud on laiemale üldsusele tundmatud, ometi kirikukooride hulgas armastatud. Laulude valiku juures mängis suurt rolli ka Lambertuse lauljate enda soov üht või teist laulu plaadilt kuulata.

Hommikul ja õhtul


CD “Jõua jälle jõuluime”

Esimese jõululaulude plaadina valmis CD "Jõua jälle jõuluime". Ka sellel plaadil kõlab eesti heliloojate muusika. Jõuluplaadile ei olnud raske laule valida, sest seda repertuaari on väga palju. Püüe oli lindistada aga neid laule, mida on vähe salvestatud. Samuti on lastud teha värskeid seadeid lauludest, mida neljahäälsena pole lauldudki ja kuuluvad pigem lastekooride repertuaari. Üllatuslik oli leid, et samale tekstile on tehtud kaks erinevat laulu ja sellest tuli plaadile ka nimi. Need, samanimelised, kuid erinevad laulud kõlavad plaadi esimese ja viimase loona.


Jõua jälle jõuluime

CD “Maa on nii kaunis”

Teisel jõululaulude plaadil "Maa on nii kaunis" on valimik rahvusvaheliselt tuntud jõululaule. Teise plaadi puhul oli mõttes ka teiste maade heliloojate jõululaule laulda. Eriti armastab kammerkoor Lambertus soome heliloojate laule. Nii ongi sellelt plaadilt leitavad mitmed soome heliloojate jõululaulud. Ka selle plaadi tegemise käigus selgus, et samale tekstile leidub mitmeid harmoniseeringuid ja sellest tulenevalt on ka selle plaadi esimene ja viimane laul sama pealkirjaga ning see seik andis plaadile pealkirja. 


Maa on nii kaunis

CD “Ülistus”

CD paat "Ülistus" on soome helilooja Pekka Simojoki loodud gospellaulude kogumik. Tema laule on tõlgitud paljudesse keeltesse. Kammerkoori Lambertus salvestatud CD näol on tegemist ühe esinduslikuma eestikeelsete Pekka Simojoki laulude esitlusega. Pekka Simojoki on armastatud soome gospelmuusik, keda tuntakse üle maailma. Ta on kasvanud üles Aafrikas, misjonäride perekonnas, mistõttu tema loomingus kõlavad tihti ka Aafrika rütmid ning rõõmsameelsus. Pekka on ise öelnud, et kogumik "Ülistus" on põhjamaine gospel. See on rõõmus ja energiline ülistusmuusika, kuid selles on väga oluline koht tekstil, mida on palju ja mis enamasti pärineb otse Piiblist. 


Ülistus


TagasiÜles